Registratie levenloos geboren kind

  • Samenvatting

    Vanaf 4 februari 2019 kun je als vader of moeder van een levenloos geboren kind jouw kindje laten opnemen in de Basisregistratie Personen (BRP). Na registratie staat je kindje vermeld in jouw persoonslijst en is het ook terug te vinden op mijnoverheid.nl. Registratie gebeurt alleen op verzoek van de ouder(s), het is niet verplicht. Iedere ouder moet voor zichzelf een verzoek indienen.

    Afspraak of digitale aanvraag
    Wil je graag jouw levenloos geboren kindje laten opnemen in de BRP? Daarbij maakt het niet uit hoe lang het is geleden dat je kindje is overleden. Bel ons dan voor een afspraak zodat we samen kunnen kijken wat er nodig is om voor jou de registratie in orde te maken. Mocht je de aanvraag liever digitaal doen dan kan dat natuurlijk ook. Vul dan het aanvraagformulier in dat je hieronder bij 'Openbare documenten' kunt vinden en mail het naar info@boekel.nl. Doet u samen met de andere ouder het verzoek? Kies dan voor het formulier waarbij u gezamenlijk uw gegevens in kunt vullen. 

    Meer informatie
    Meer informatie over de registratie van een levenloos geboren kind in de BRP vind je op de website van de Rijksoverheid onder registratie levenloos geboren kind (externe link).

    Welke algemene voorwaarden zijn er om het levenloos geboren kind in de BRP op te nemen?

    • Een akte van geboorte (levenloos) of een akte levenloos geboren kind als het kind in Nederland is geboren.
    • Er is geen termijn gesteld waar binnen het verzoek tot registratie van een levenloos geboren kind in de BRP moet worden gedaan.
      • Als de ambtenaar van de burgerlijke stand een akte van een levenloos geboren kind opmaakt, kan hij de ouders er op wijzen dat ze ook later een verzoek tot registratie in de BRP kunnen indienen.
    • Op het moment van de geboorte van het kind moet de ouder inwoner van Nederland zijn geweest. Dat kan in het tijdperk van de persoonskaart zijn geweest (voor 1 oktober 1994), van de GBA (van 1 oktober 1994 tot 6 januari 2014) of de BRP (vanaf 6 januari 2014). Heeft de geboorte van het kind nog voor de datum van inschrijving van de ouder plaatsgevonden, dan worden geen gegevens over het kind opgenomen.
    • De ouder moet op enig moment sinds 1 oktober 1994 in Nederland hebben gewoond.
    • Het verzoek tot registratie op zijn/haar eigen persoonslijst moet door iedere ouder zelf worden gedaan. Het is niet mogelijk om namens de andere ouder het verzoek te doen, ook niet als deze is overleden (artikel 2.56a wet BRP).
    • Het verzoek moet schriftelijk worden gedaan.
    • Het verzoek wordt gedaan in de gemeente waar de ouder woont.
      • Is de ouder geëmigreerd dan wordt het verzoek in de laatste woongemeente gedaan.

    Voor vragen kan u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken van de gemeente Boekel.

  • Openbare documenten